DOLAR 32,9013 % 0.23
EURO 35,3479 % 0.55
STERLIN 41,8048 % 0.5
FRANG 36,8316 % 0.31
ALTIN 2.465,29 % 0,60
BITCOIN 61.200,01 -4.556
The Galleria Bornova
N Haber Admin
N Haber Admin TÜM YAZILARI

CHP İzmir’de başkanlar zirvesi: Dost düşman birliği görecek

Yayınlanma Tarihi : Google News
CHP İzmir’de başkanlar zirvesi: Dost düşman birliği görecek

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, ilçe başkanlarıyla 19 Mayıs ve 26 Mayıs gündemli toplantı gerçekleştirdi. Öte yandan toplantıda belediye başkanları ve ilçe balkanları arasında yaşanan sorunların da ele alındığı öğrenildi. Aslanoğlu’nun ilçe başkanlarına “Kol kırılıyorsa, yen içinde kalacak” talimatı verdiği ve yaşanan çatışmaların başta basın olmak üzere dışarı sızdırılmayacağına yönelik ultimatom verdiği iletildi. Toplantı kapsamında ilçeler ve belediyeler arasında birliğin dosta düşmana gösterilmesi kararı alındığı dile getirildi.

CHP İzmir İl Başkanlığı’nda ilçe başkanları toplantısı düzenledi. 

İl Başkanlığı’nda gerçekleşen toplantı 11.00 sıralarında başlarken toplantı 13.00’da sona erdi. 

İlçe başkanlarıyla bir araya gelen CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’nun 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ve 26 Mayıs günü gerçekleştirilecek olan Büyük Emekli Mitingine ve ilçe başkanları ile belediye başkanları arasında yaşanan çatışmalara yönelik konuşmalar gerçekleştirdi. 

TUGAY TALİMAT VERMİŞTİ, 19 MAYIS’A YOĞUN KATILIM TALEBİ 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenine katılımın az olması sebebiyle kürsüde örgüte tepki gösteren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın ‘alanı doldurun’ talimatının da masaya yatırıldı.  Aslanoğlu’nun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için gençlik kollarının hazırlık ve çalışmaları yürüttüğünü aktardığı ve ilçe başkanlarından örgütleriyle birlikte yoğun katılım göstermelerini istediği kaydedildi. 

EMEKLİLER MİTİNGİNE 10 BİN KİŞİ! 

CHP Lideri Özgür Özel’in 26 Mayıs’ta Ankara’da düzenleyeceği Emekliler Mitingi de toplantının ana gündem maddelerinden oldu.

Aslanoğlu’nun ilçelerin nüfusuna göre kaldırılacak otobüs sayısını ilçe başkanlarına tebliğ ettiği ve İzmir’den toplam 10 bin kişiyle çıkarma yapılacağını ilettiği belirtildi.  


“DOST DÜŞMAN BİRLİĞİ GÖRECEK”

Öte yandan toplantıda belediye başkanları ve ilçe balkanları arasında yaşanan sorunların da ele alındığı öğrenildi. Aslanoğlu’nun ilçe başkanlarına “Kol kırılıyorsa, yen içinde kalacak” talimatı verdiği ve yaşanan çatışmaların başta basın olmak üzere dışarı sızdırılmayacağına yönelik ultimatom verdiği iletildi. Toplantı kapsamında ilçeler ve belediyeler arasında birliğin dosta düşmana gösterilmesi kararı alındığı dile getirildi.