DOLAR 32,9413 % 0.3
EURO 35,3637 % 0.57
STERLIN 41,8072 % 0.45
FRANG 36,8567 % 0.35
ALTIN 2.467,99 % 0,71
BITCOIN 60.091,51 -6.224
The Galleria Bornova
N Haber Admin
N Haber Admin TÜM YAZILARI

Balçova’dan Lider’e ziyaret; Mutkılioğlu Özel’e rapor sundu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Balçova’dan Lider’e ziyaret; Mutkılioğlu Özel’e rapor sundu

Balçova Belediyesi Engelliler Merkezi Koordinatörü Rıza Mutkılioğlu, CHP İzmir Milletvekili Yüksel Taşkın ve İzmir Engelliler Platformu üyeleriyle birlikte CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i ziyaret etti.

Balçova’da yapılan çalışmaları anlatan Mutkılioğlu, ülke genelindeki il ve ilçe başkanlıklarının engellilere uyumlu hale gelmesini içeren önerilerin yer aldığı bir rapor sundu. Raporu ayrıntılı olarak inceleyeceğini belirten Özel, İzmir Engelliler Platformu’na 35 dakika süre ayırdı. 

BROŞÜR BASILACAK  

Genel Başkan ile randevunun alınmasında destek veren CHP Parti Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Deniz Yücel’e teşekkür eden Rıza Mutkılioğlu, kendisine Milletvekili Taşkın’ın yanı sıra Buca Engelliler Derneği Başkanı Harun Kara ve Narlıdere Belediyesi Önceki Dönem Meclis Üyesi Serap Sefer’in de eşlik ettiğini söyledi.

Samimi geçen görüşmede Özel’in kendilerini dikkatle dinlediğini belirten Mutkılioğlu, “Genel Başkan’a Balçova’da yaptığımız çalışmaları anlattım. Memnuniyetle karşıladı. İki yıl önce CHP’nin iktidar olması durumunda engellilerle ilgili yapılacak çalışmaları içeren bir buroşür hazırlamış ve dağıtmıştık. Bu buroşürün tekrar basılarak hem üyelere hem de engelli derneklerine dağıtılmasını istedik. Kendisi kabul etti. Ayrıca Sayın Özel’e, parti üyelerine engellilerle ilgili eğitim verilmesini, il ve ilçe başkanlıklarının fiziki koşullarının engellilere uyumlu hale getirilmesini içeren bir rapor sundum. Detaylıca inceleyeceğini ifade etti. Bunun yanı sıra tüm engelli çalışmalarıyla ilgili Aile ve Sosyal Politikalar’dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Genel Başkanı Sayın Aylin Nazlıaka ile Milletvekilimiz Sayın Yüksel Taşkın’ı koordinatör olarak görevlendirdi. Verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Çok memnunuz” diye konuştu.