DOLAR 32,2053 % -0.22
EURO 35,1156 % -0.22
STERLIN 41,0337 % -0.05
FRANG 35,4067 % -0.62
ALTIN 2.500,70 % 1,40
BITCOIN 66.907,90 -0.239
The Galleria Bornova

AYDEMİR’DEN MÜTHİŞ ÇIKIŞ; Mezarlıklar kendilerini vazgeçilmez sananlarla dolu!!!

Yayınlanma Tarihi : Google News
AYDEMİR’DEN MÜTHİŞ ÇIKIŞ; Mezarlıklar kendilerini vazgeçilmez sananlarla dolu!!!

İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Latif Aydemir, Mayıs ayı olağan meclis toplantısında önemli vurgularda bulundu, Önceki dönem AK Parti Grup Başkan Vekili Özgür Hızal’ı ima eden Aydemir, “Biz de bir Özgür gider, bir Özgür gelir. Ben Bayraklı’dan birinci sıra meclis üyesi olarak söylüyorum ki, mezarlıklar kendilerini vazgeçilmez sanan insanlarla doludur” ifadelerine yer verdi.

MHP Meclis Üyesi Hüsnü Boztepe’nin, önceki dönem AK Parti Grup Başkan Vekili Özgür Hızal hakkında geçtiğimiz aylarda kulllanılan, ‘Önce Ay’a sonra Venüs’e gönderdiler’ söylemine tepki gösterdi.

“MEZARLIKLAR KENDİLERİNİ VAZGEÇİLMEZ SANANLARLA DOLU”

Boztepe’nin ardından söz alarak dikkat çeken açıklamalarda bulunan AK Parti Bayraklı Meclis Üyesi Latif Aydemir, “Biz de bir Özgür gider, bir Özgür gelir. Ben Bayrkalı’dan birinci sıra meclis üyesi olarak söylüyorum ki, mezarlıklar kendilerini vazgeçilmez sanan insanlarla doludur” ifadelerine yer verdi.

OTOPARKI YIKMAYIN GÜÇLENDİRİN

Öte yandan, Çankaya Katlı Otoparkı meclis gündemine geldi. Tugay otoparka ilişkin açıklamasında, Mezarlıkbaşı’nda bulunan Çankaya Katlı Otoparkı ile ilgili açıklama yapan Başkan Tugay, “Son zamanlarda yaşadığım en büyük üzüntülerden bir tanesi. Maalesef bütün süreçler bitmiş. Riskli yapı kararı alınmış, arkasından itirazlar görüşülmüş, mahkeme aşaması istinaf dâhil hepsi tamamlanmış. Artık orayı yıkmak dışında bize kalmış hiçbir seçenek yok” ifadelerine yer verdi. 

AK Partili  Aydemir Otoparklar üzerine de görüşlerini ve tespitlerini bildirdi ;

ÇANKAYA’DA BULUNAN KATLI OTOPARKIMIZIN %50’Sİ BÜYÜKŞEHİRİMİZE %50’Sİ VAKIFLAR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE AİTTİR. GÜNDE 4 BİN ARACIN GİRİŞ ÇIKIŞ YAPTIĞI İZMİRİMİZİN EN BÜYÜK OTOPARKIDIR. BODRUM KATTA DAHİL OLMAK ÜZERE 9 KATLI YAPIMIZIN 2 KATI TİCARİ DÜKKANLAR OLUP 93 ADETİ KİRA GELİRİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZE AİTTİR. TABANDA 5 BİN METREKARE ALANA OTURUP BRÜT 45 BİN METREKARE ALANA SAHİP BU OTOPARKIN 1. DERECE ARKEOLOJİK SİT OLUP YIKILACAĞINI İDDİA ETMİŞSİNİZ OYSAKİ YÖNETMELİK GEREĞİ BİR ÇİVİ BİLE ÇAKILAMAYACAKTIR. AYRICA BU BİNAMIZ TAPUYA DA ŞERH KONULMUŞTUR. YIKILIP TEKRAR YAPILACAĞINI VARSAYAR İSEK BUGÜNKÜ MAALİYETLER İLE BİR MİLYAR ÜÇYÜZ ELLİ MİLYON TL YE MAL OLACAKTIR AYRICA OTOPARKIMIZ 1.170 ARAÇ KAPASİTELİDİR. BEN DE BİR MÜTEAHHİT ARKADAŞINIZ OLARAK SİZLERE ÖNERİM YIKILMASI İMKANSIZ OLMASINDAN DOLAYI BU BİNANIN İVEDİ BİR ŞEKİLDE GÜÇLENDİRİLMESİDİR.
AYRICA BİLGİ NOTU VE ALTERNATİF OLARAK EŞREFPAŞA ÖĞRETMEN EVİ YAPININ 1 KM İLERİSİNDE OLUP BU ÖĞRETMEN EVİNİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE AİT OLAN ADI CİCİ PARK OLARAK BİLİNEN YEŞİL ALANIN ALTI MEVZUATA UYGUN BİR ŞEKİLDE PROJELENDİRİLİP BU KAPSAMDA OTOPARK OLARAK DEĞERLENDİRİLİP KONAK ÇANKAYA KEMERALTI BÖLGESİNDEKİ YAŞAYAN İNSANLARIMIZIN OTOPARK İHTİYACINA CEVAP VERMİŞ OLABİLİRİZ.

GEÇMİŞ DÖNEMDE YİNE Bİ MECLİSTE MİTHATPAŞA CADDESİNDE BULUNAN SUSUZ DEDE PARKIMIZIN YAKLAŞIK 50 DÖNÜM ARAZİNİN SAYIN ÖZFATURA VE SAYIN ÇAKMUR BEY DÖNEMİNDE DE GÜNDEMDE OLUP NE YAZIK Kİ SONUÇ ALINAMAMIŞTIR.