DOLAR 32,9286 % 0.32
EURO 35,3765 % 0.63
STERLIN 41,8036 % 0.5
FRANG 36,8390 % 0.33
ALTIN 2.465,47 % 0,60
BITCOIN 60.950,01 -4.924
The Galleria Bornova
N Haber Admin
N Haber Admin TÜM YAZILARI

Terkinler Çetesine Operasyon! Çok Sayıda Fırın Haraca Bağlanmış!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Terkinler Çetesine Operasyon! Çok Sayıda Fırın Haraca Bağlanmış!

Bursa’da zor kullanarak 10’dan fazla fırına çöken Terkinler çetesinden 35 kişi gözaltına alındı. Şahısların; vatandaşın evine, iş yerine, arsa ve parasına el koyduğu tespit edildi. Operasyonda onlarca silah, senet, yüklü miktarda döviz ele geçirildi. Ekipler bir evdeki çamaşır ve kurutma makinesinde ise 2 milyon lira buldu.

Bursa‘nın İnegöl ilçesinde tefecilik yapıp yüzlerce kişinin ev, iş yeri, araba, arsa ve parasına çöken Terkinler çetesi için 3 bin 200 sayfalık fezleke hazırladı. Operasyonlarda fırıncılık kisvesi altında tefecilik yapan çetenin, vatandaşlardan topladığı paraların 2 milyonluk kısmı çamaşır yıkama ve kurutma makinelerinden çıktı. Nazi T.’nin lideri olduğu çetenin çökerek 10’dan fazla fırını ele geçirdiği, belediye ihalelerine girebilmek ve göz boyamak maksadıyla ilçedeki bir spor kulübüne sponsor olduğu ortaya çıktı.

35 KİŞİ GÖZALTINDA

Bursa İl Jandarma Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı tarafından; 8 ay süren takip neticesinde; İnegöl merkezi başta olmak üzere, Tefecilik, Yağma, Nitelikli Dolandırıcılık, İnsan Ticareti suçlarını örgütlü olarak işleyen Terkinler çetesine yönelik; Bursa, İstanbul, Ankara ve Erzurum illerinde toplam 450 jandarma personeli ile operasyon düzenlendi. Operasyon neticesinde çete lideri Nazi T. ile yardımcılığını yapan oğlu Erkan T. ile yeğenleri M.T., A.T. ve E.K.’nın da aralarında olduğu 35 şahıs gözaltına alındı.

İnegöl'de Tefecilik Yapan Çete Çökertildi

OTOMOBİLLERİNDEN NELER ÇIKTI NELER

Yapılan aramalarda çete üyelerine ait otomobil ve kamyonetlerde 7 adet tabanca, 9 adet tabancalara ait şarjör, 5 adet pompalı av tüfeği, 1387 adet tabanca fişeği, 762 adet av tüfeği fişeği, yaklaşık 2 milyon nakit para, 1540 euro, 5002 dolar, 330 adet tapu senedi, 410 adet çek, 71 adet çek koçanı, 475 adet boş senet, 21 milyon TL değerinde yazılı senet, 8 adet senet koçanı, 410 gram altın 45 adet cep telefonu, 5 adet dizüstü bilgisayar, 4 tablet bilgisayar, çok sayıda sim-kart, usb bellek ve döküman ele geçirildi.

İnegöl'de Tefecilik Yapan Çete Çökertildi

6 MİLYAR LİRALIK MAL VARLIĞINA EL KONULDU

Ayrıca ilk belirlemelere göre, suçtan elde edildiği değerlendirilen; şirket, konut ve araçları da içeren, yaklaşık 6 milyar lira değerinde mal varlığına da el konuldu.

2 MİLYON LİRA ÇAMAŞIR MAKİNESİNDEN ÇIKTI

Jandarmanın 450 personel ile sabaha karşı eş zamanlı 4 ilde yaptığı operasyonlarda çete üyeleri tek tek yakalandı. Tefeci çetesinin vatandaşlardan çökerek ele geçirdiği tapu ve senetler ile suçta kullandıkları tabancaların yaşadıkları evlerden çok kullandıkları araçlarda çıkması dikkat çekerken İnegöl’de Terkinler çetesine ait bir eve yapılan baskında çamaşır yıkama ve kurutma makinelerinin içerisinde 2 milyon lira para ele geçirildi. Her biri buruşturulup çamaşır makinesine atılan 2 milyon liraya jandarma ekipleri el koydu.

İnegöl'de Tefecilik Yapan Çete Çökertildi

BELEDİYE BAŞKANI ONLAR ALMASIN DİYE 2 İHALEYİ İPTAL ETMİŞ

Tefecilik yaparak yüzlerce kişinin malını ele geçiren çetenin ilçedeki bir spor kulübüne de sponsor olduğu ortaya çıktı. Göz boyamak için sponsorluk anlaşmaları bile yapan çetenin belediye ihalelerine de fesat karıştırıp kendi adamlarından başkasını baskıyla ihaleye sokmadığı sırf bu yüzden İnegöl Belediye Başkanı’nın 2 ayrı ihaleyi iptal edip çete üyelerine vermediği öğrenildi.

İnegöl'de Tefecilik Yapan Çete Çökertildi

ŞİKAYETÇİ SAYISI SÜREKLİ ARTIYOR

İşledikleri suçlar ile ilgili haklarında daha önce 10 kez fezleke hazırlanan çete üyelerinin ilçeye saldığı korku sebebiyle şikayetçileri olmayınca soruşturmaların başlamadan bittiği öğrenildi. Jandarma ekiplerinin 8 aydır gizli ve derinden yürüttüğü süreçte 3 bin 200 sayfalık fezleke hazırladığı ilk etapta 40 olan şikayetçi sayısının her geçen gün arttığı bildirildi.

İnegöl'de Tefecilik Yapan Çete Çökertildi

EL KONULAN 31 ŞİRKETE KAYYUM ATANACAK

Öte yandan çetenin el konulan 31 ayrı şirketine önümüzdeki günlerde kayyum atanacağı, tefeci çetesinin terör bağlantısının da olup olmadığının da çok yönlü olarak araştırıldığı belirtildi. Sorgusu devam eden şahıslar cumartesi günü adliyeye sevk edilecek. (İHA)