DOLAR 32,9286 % 0.32
EURO 35,3765 % 0.63
STERLIN 41,8036 % 0.5
FRANG 36,8390 % 0.33
ALTIN 2.465,47 % 0,60
BITCOIN 60.950,01 -4.924
The Galleria Bornova
N Haber Admin
N Haber Admin TÜM YAZILARI

Tahtalı’dan acı haber: Bir kişinin cansız bedenine ulaşıldı!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Tahtalı’dan acı haber: Bir kişinin cansız bedenine ulaşıldı!

Menderes ilçesi Keler Mahallesi’nde geçtiğimiz Cumartesi günü ormanlık alanda meydana gelen ormanlık alandaki yangını söndürmek için havadan ve karadan çalışma başlatılmıştı.

Güneşin batmasıyla beraber hava araçları yerini geri görüşlü helikoptere bıraktı. Cumartesi günü saat 23.53 sıralarında ise içinde Türk mürettebat Mehmet Akif Tutuk ve 3’ü Kırgızistan uyruklu olduğu öğrenilen 4 mürettebatı bulunan helikopter ile bağlantı kesildi.

Helikopterin su almak için gittiği Tahtalı Baraj havzasına düştüğü belirlenirken, Kırgızistan uyruklu bir kişi kendi imkanlarıyla karaya çıktı. Yaralı olan Kırgızistan uyruklu kişi, tedavisi için hastaneye kaldırıldı.

12 metre derinlikte balçığa saplanmış

Helikopteri ve mürettebatı bulmak için gerçekleştirilen çalışmalarda, helikopterin yaklaşık 12 metre derinlikte balçığa saplandığını tespit edildi.  Baraja getirilen kurtarma balonları, su altına indirildi ve helikoptere bağlandı ancak ilk gün sonuç alınamadı.Hava şartları, suyun dibindeki akıntı ve görüş mesafesinin düşmesi üzerine çalışmalara ara verildi.  Havanın aydınlanmasıyla birlikte ekipler bölgeye gelerek arama kurtarma çalışmalarına yeniden başladı.  Kurtarma çalışmaları için Jandarma Arama Kurtarma biriminden 10 kişilik ekibin de bölgeye geldiği öğrenildi.

BİR KİŞİNİN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

4 kişilik mürettabattan sadece Kırgız uyruklu 1 kişi sağ olarak kurtarılabilmişti.

Mehmet Akif Tutuk ile diğer 2 Kırgız uyruklu mürettabatın kurtarılması çalışmalarının üzerinden 36 saat geçti.

Emniyet, jandarma, Sahil Güvenlik, AFAD ve UMKE ekipleri tarafından bölgede yürütülen çalışmalarda kapsamında bugün saat 11.00 sıralarında mürettabattan birinin cansız bedenine ulaşıldı. Bulunan kişinin Kırgız mürettabattan olduğu öğrenildi. Cenaze, otopsi işlemleri için Menderes Devlet Hastanesine sevk edildi.

Öte yandan kayıp diğer Türk ve Kırgız uyruklu 2 mürettabatın bulunması için çalışmalar yoğun şekilde devam ediyor.