DOLAR 32,5372 % 0.06
EURO 35,0286 % 0.38
STERLIN 41,4780 % 0.33
FRANG 36,8063 % 0.05
ALTIN 2.434,19 % -0,05
BITCOIN 65.420,01 0.227
The Galleria Bornova
N Haber Admin
N Haber Admin TÜM YAZILARI

Soyer’den ‘hizmet’ vurgusu: ‘Vitrin projeler değil’!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Soyer’den ‘hizmet’ vurgusu: ‘Vitrin projeler değil’!

“İZMİR’İN GELECEĞİNE MİRAS”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Haziran 2020’de temelini atmıştık. Bugün açmak nasip oldu. Gelecek ay 29 Ekim’de cumhuriyetimiz 100’ncü yaşını dolduruyor. Cumhuriyetimize layık olmak için farklı alanlarda önemli adımlar attık, bundan sonra da attmaya devam edeceğiz. Nisan ayında cumhuriyetimizin 100’ncü yılında İZSU’dan 100 proje başlığıyla duyurduğumuz yatırımlar hep bu adımlardandı. Bu 100 hizmetimiz İzmir’in geleceğine miras kalıcak. Bugün Foça’da da arıtma tesisini hep birlikte hizmete açıyoruz” dedi.

“VİTRİN PROJELERLE DEĞİL”

4 yıldır görevimin başındayım. Vatandaşlarımızın taleplerine kulaklarımızı tıkamadık. 4,5 yıl önce göreve geldiğimizde sizlerin belediyemizden en büyük talebi, altyapı sorunlarının çözülmesiydi, biz de altyapı yatırımlarına öncelik verdik. İzmir’in gelmiş geçmiş en büyük altyapı seferberliğini başlattık. Bizim için belediyecilik, vitrin projeleriyle halkın gözünü boyamak olmamalıydı. Şehrimizin önceliği kaynaklarımızın toprağın altına gömülmesi gerektiği anlamına geliyorsa, bunu gözümüzü kırpmadan yaparız. İzmir’in günümüze kadar bekletilmiş tüm altyapı sorunlarını çözüp, gelecek nesillere şahane bir İzmir bırakacağız” dedi.

‘FOÇA’DA SU SORUNU YAŞAMAYACAĞIZ’

Foça’da su sorunu yaşamadıklarına dikkat çeken Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, “Bugün baktığımızda Foça’da su sorunu yok. Sular 2 gün boyunca kesilse bile vatandaşlarımız su sıkıntısı yaşamayacak. 47 km’lik bir hat çekilde, 17 km’si elle kazıldı. İnanılmaz bir emek verildi. Yama yapılmadı, üzerine pırıl pırıl yollar döşendi. Biz Foça’da yaşayan vatandaşlar olarak Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Emeklerine, ellerine kollarına sağlık. Ayağına taş değmesin” ifadelerine yer verdi.