DOLAR 32,8126 % -0.04
EURO 35,1673 % -0.06
STERLIN 41,4952 % -0.22
FRANG 36,7483 % 0.07
ALTIN 2.449,70 % -0,04
BITCOIN 63.720,01 -0.928
The Galleria Bornova
N Haber Admin
N Haber Admin TÜM YAZILARI

Özlale’den adaylıktan çekileceği iddialarına yanıt!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Özlale’den adaylıktan çekileceği iddialarına yanıt!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, TV100’de katıldığı programda “Ümit Bey’in adaylığının geri çekilme ihtimalini görüyor musunuz?” sorusuna şu yanıtı vermişti: “Böyle bir ihtimal de olabilir çünkü 6 ay, Türk siyasetinde çok uzun bir süre bu süre içinde ittifak girişimlerinde bulunulabilir belki başka türlü iş birlikleri müzakere edilebilir. 4 ay önce milletvekili seçilmiş bir akademisyenin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na talip olması çok anlaşılır bir durum değil benim açımdan.”

Ümit Özlale partisinin TBMM Grup Toplantısı’nın ardından gazetecilerin sorusu üzerine adaylıktn çekilmesi gibi bir durumun olmadığını belirterek “Hayır, yok öyle bir şey; Tunç Bey’in temennisidir” diyerek yanıt verdi.

Özlale, ‘İzmir’de bu yarışı göğüsler misiniz?’ sorusunu da “Çok rahat göğüslerim. Evet, CHP adayını belli ettikten sonra yine konuşuruz ama göğüsleyeceğime inandığım için geldim” dedi. Özlale, bir gazetecinin ‘Geri çekilmeniz istenirse’ demesi üzerine de şunları söyledi: “Şu ana kadar partimiz üst kurullarda aldığı bir kararla gösterdiği adayı hiç geri çekmemiş, bundan sonra da geri çekeceğini düşünmüyorum. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığını çok istiyoruz.”