DOLAR 32,5544 % 0.12
EURO 35,0223 % 0.36
STERLIN 41,5094 % 0.41
FRANG 36,8205 % 0.08
ALTIN 2.439,59 % 0,17
BITCOIN 65.202,14 -0.764
The Galleria Bornova
N Haber Admin
N Haber Admin TÜM YAZILARI

MHP’li Yalçın İzmir kongresinde muhalefeti topa tuttu: Vurgun yemiş balıklar!

Yayınlanma Tarihi : Google News
MHP’li Yalçın İzmir kongresinde muhalefeti topa tuttu: Vurgun yemiş balıklar!

MHP İzmir il başkanını seçmek için bugün sandık başına gidiyor. Kongrede mevcut İl Başkanı Veysel Şahin tek aday olarak seçime girecek. Kongrenin açılış konuşmasını gerçekleştiren MHP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “MHP olarak başta CHP ve İYİ Parti olmak üzere geride kalan cumhurbaşkanlığı seçimi ve genel seçimlerde hezimete uğrayan muhalefetin içine düştüğü siyasi çalkantıları ilgiyle takip etmeye devam ediyoruz. Milletten aldıkları ders karşısında vurgun yemiş balık gibi istikametlerini ve konumlarını kaybeden muhalefet partilerinin yerel seçimlerde de millete kendilerini beğendirmek için çevirdikleri yeni dümenleri izliyoruz. Muhalefet partileri birbirlerine düşmüşler gibi seçimler yaklaştıkça sağanak yağmura yakalanmış koyunlar misali birbirlerine sokulmak zorunda kalacaklarını biliyoruz” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Başkanlığı 14. Olağan Kongresi, bugün Balçova Termal Tesisleri Kardelen Salonu’nda yapılıyor.

 600 delegenin oy kullanacağı kongrede Mevcut İl Başkanı Veysel Şahin tek aday olarak seçime girecek. MHP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın başkanlığında gerçekleştirilecek kongrede MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu ve Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar divanda görev aldı.

Kongreye, AK Parti Milletvekili Atilla Kaya, Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, MHP İzmir eski Milletvekili Hasan Kalyoncu, TÜRK-İŞ İzmir Temsilcisi Hayrettin Çakmak, İzmir Esnaf Birlikleri Başkanı Yalçın Ata, Hak-İş İzmir İl Başkanı Gültekin Şimşek, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Erdem Hünü katılım sağladı.

“MHP GELECEĞİN TEMİNATIDIR”

Kongrenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Semih Yalçın, “Değerli dava arkadaşlarımız ve misafirlerimizle birkaç hususu paylaşmak isterim. Sözlerime, Eylül ayının böyle güzel bir gününde destani kurtuluş savasının nihai zafere sahne olan İzmir’de sizlerle bir araya gelmekten duyduğum bahtiyarlığı ifade ederek başlamak isterim. Kongreler döneminde tarihimizde yer alan önemli hadiseleri devamlı suretle gündeme getirmekteyiz. İzmir’de kongre yaparken bu güzide kentin tarihimiz açısından ifade ettiği seçkin yeri dile getirmek zorundayız. Büyük zaferin 9 Eylül’de taçlandığı İzmir’de o tarihten beri bağımsızlık azmi ve beka refleksi yaşatma ruhundan şüphemiz yoktur. Bu hakikat bütün Anadolu ve Türkiye için böyledir. Kahraman ecdadımızdan bize kalan kutlu mirası muhafaza etme bilinciyle vatanseverlerin göz parıltılarını İzmir il kongremiz vesilesiyle bu salonda bir araya gelen arkadaşlarımızın gözlerinde görmekteyiz. Her dönemde tarihe adını yansıtan şanlı bir milletiz.  Zaten MHP’nin siyasetteki varlığı da bu ruh ve şuurun ete ve kemiğe bürünme halinden başla bir şey değil. Partimiz atalarımızın istikametinde kilometre taşına dönüşmüştür. MHP milli değerleri yaşatıp gelecek kuşaklara aktarma sorumluluğu hissediyor. MHP, geleceğin varlık teminatıdır” ifadelerine yer verdi.

YEREL SEÇİMLERE HAZIRLIK

Yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulunan Semih Yalçın, “MHP, 14. Olağan büyük kurultaya hazlık olmak üzere Türkiye’deki ilçe ve il kongreleri yaparken gelecek yıl mart ayıdan yapılacak olan yerel seçimlere hazırlanıyor. Partimiz her seçim döneminde olduğu gibi erkenden yol almaktadır. Partimizin seçim hazırlıkları Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla başlatıldı. Genel Başkanımızın verdiği talimatlara değinmek isterim. Yerel seçimlere hazırlanırken öncelikli hedefimiz merkezi yönetim  ile yerel yönetimler arasında uyum sağlanmasıdır. Kongreler sürerken teşkilatlarımız olarak ‘2024’e doğru diye diyar Anadolu’ temasıyla çalışmalara hız vereceğiz. İstikrar ve hizmet için uyumlu yönetimle umutlu geleceğe ulaşacağız. Merkezden yerele umuda doğru yol alacağız. Partimizin Türkiye yüzyılı hedeflerini de gerçekleştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

MUHALEFETE VURGUN YEMİŞ BALIK BENZETMESİ

Muhalefeti topa tutan Yalçın, “MHP olarak başta CHP ve İYİ Parti olmak üzere  geride kalan cumhurbaşkanlığı seçimi ve genel seçimlerde hezimete uğrayan muhalefetin içine düştüğü siyasi çalkantıları ilgiyle takip etmeye devam ediyoruz. Milletten aldıkları ders karşısında vurgun yemiş balık gibi istikametlerini ve konumlarını kaybeden muhalefet partilerinin yerel seçimlerde de millete kendilerini beğendirmek için çevirdikleri yeni dümenleri izliyoruz. Muhalefet partileri birbirlerine düşmüşler gibi seçimler yaklaştıkça sağanak yağmura yakalanmış koyunlar misali birbirlerine sokulmak zorunda kalacaklarını biliyoruz. MHP olarak Cumhur ittifakının ilke ve programları doğrultusunda yolumuzda ilerlemekteyiz. Partimiz kurulduğu tarihten bu yana siyasette ısrar ettiği tutarlılık ve sorumluluk bilincinden bugüne kadar taviz vermemiştir. Bugün ve bundan sonra da verdiğimiz sözlerin arkasında duracağız” ifadelerine yer verdi.

“SANDIK DERSİ”

Yalçın açıklamasının devamında, “Millete efendilik taslayanlara inat milletimizin hizmetinde olacağız. Milli iradeyi küçümseyenlere yeni demokrasi ve sandık dersi vermek için çabalayacağız. MHP’nin yerel seçimlerde büyük bir başarıyla sandıktan çıkacağına eminiz. Bütün teşkilatlarımız uyum içerisinde çalışmaktadır. Partimiz 9 Ağustos 2023 tarihi itibariyle ilçe kongrelerini 5 haftalık süre içerisinde gerçekleştirdi. Bu kongrelerimizin ardından bugün İzmir’de yaptığımız gibi ile kongreleri sonuçlanan illerimizin 1 Eylül’den itibaren il kongrelerini gerçekleştiriyoruz. İzmir İl Kongresi’nin bitmesi ile birlikte MHP bugün itibariyle 35 il kongresini gerçekleştirmiş olacak” dedi.