DOLAR 32,9626 % 0.21
EURO 35,4100 % 0.17
STERLIN 41,9780 % 0.09
FRANG 36,8182 % 0.16
ALTIN 2.455,77 % 0,16
BITCOIN 61.878,01 3.572
The Galleria Bornova
N Haber Admin
N Haber Admin TÜM YAZILARI

İzmir Acil Tıpçıları Medicana’da Buluştu!

Yayınlanma Tarihi : Google News
İzmir Acil Tıpçıları Medicana’da Buluştu!

İzmir’deki Acil Servis doktorları Medicana International İzmir Hastanesi’nde bir araya geldi.

Acil servis hekimlerinin düzenli olarak buluşmalarına ev sahipliğini yapacağını belirten Medicana International İzmir Hastanesi Acil Sorumlusu Uzm.Dr.Fecri Bengi, “Bu toplantılar acil durumlarda hızlı koordinasyon sağlaması açısından hastalar için de çok önemli” dedi.

İzmir’deki hemen hemen tüm hastanelerdeki acil servislerde görev yapan acil tıp uzmanları, pratisyen hekimler ve asistan hekimlerin yoğun katılım sağladığı toplantıda Medicana International İzmir Hastanesi Genel Müdürü Dr.Ulvi Ünal, “Hem İzmir hem de Çeşme Hastanemiz’de Türkiye’de acil tıp uzmanlığının gelişmesinde emekleri olan bir ekip görev yapıyor. Acil tıp uzmanlığı son yıllarda giderek önem kazanan bir alan. Hastane yöneticileri geceleri rahat uyuyorsa, onların sayesindedir. Ekibimizle gurur duyuyoruz” dedi.


Medicana ve ATU Sağlık Hizmetleri işbirliğinde yapılan bu buluşmaları 2 ayda bir düzenli olarak yapacaklarını belirten Dr.Fecri Bengi ve Dr.Ekrem Musalar şu bilgileri verdi: “Hem mesleki alandaki yeni gelişmeleri paylaşmak hem de acil servis hekimleri arasındaki iletişimi güçlendirmek için yapılan bu toplantılar, acil durumlarda hastaneler arası koordinasyonun hızlı sağlanması açısından da çok faydalı.”
Doç.Dr.Cem Ertan, Doç.Dr.Adnan Yamanoğlu, Doç.Dr.Murat Yeşilaras, Uzm.Dr.Senem Nebi’nin konuşma yaptığı toplantıda kardiyolojik aciller, ekokardiyografi ve kritik hasta bakımı konularında eğitimler verildi.