DOLAR 32,5544 % 0.12
EURO 35,0223 % 0.36
STERLIN 41,5094 % 0.41
FRANG 36,8205 % 0.08
ALTIN 2.439,59 % 0,17
BITCOIN 65.202,14 -0.764
The Galleria Bornova
N Haber Admin
N Haber Admin TÜM YAZILARI

İYİ Parti Büyükşehir Adayı Özlale’den ilk açıklama: İzmir’in Batı olmasını istiyorum!!

Yayınlanma Tarihi : Google News
İYİ Parti Büyükşehir Adayı Özlale’den ilk açıklama: İzmir’in Batı olmasını istiyorum!!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İzmir İl Teşkilatıyla yaptığı buluşmada İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayını resmi olarak açıkladı. İYİ Parti İzmir Milletvekili ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ümit Özlale açıklamasında, “Ben İzmirli olarak artık İzmir’in kale olmasını istemiyorum, reddediyorum. Ben batıya açılan pencere değil, İzmir’in bizzat batı olmasını istiyorum. İzmir’i tarihte de olduğu gibi yine ilklerin şehri yapmak istiyorum. İzmir, mavi vatanı kucaklayan Ege’dir, İzmir iktisadi bağımsızlığın başladığı yer. İzmir ümidin ta kendisidir. Herkes bilir ki İzmir varsa ümit vardır” ifadelerine yer verdi” dedi.

“BAŞKAN ADAYI OLARAK KARŞINIZDAYIM”

İYİ Parti İzmir Milletvekili ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale ise açıklamasında, “Bundan tam üç yıl önce, ikinci olağan kurultayımızın yapıldığı gün İYİ Parti’ye katıldım. O gün genel başkanımızın konuşmasını dinlerken ‘Her türlü tuzağa iftiraya rağmen buradayız, dimdik ayaktayız’ sözünü hatırlıyorum. Neden hala buradayız? çünkü arkamızda dağ gibi duran milletimiz var. Çünkü İYİ Parti’ye biz değil, millet kurdu. İYİ Parti’yi iki yumruk arasına sıkıştırılan milletimiz kurdu. Bende bu milletin şerefli bir üyesi olarak sizin karşınızdayım. Sokaklarında büyüdüğüm, okulunda okuduğum, denizlerinde bakıp hayal kurduğum İzmir’in büyükşehir başkan adayı olarak karşınızdayım” dedi.

“İZMİR’İN KALE OLMASINI İSTEMİYORUM”

Neden aday olduğunu açıklayan Özlale, “Ben niye adayım düzensiz trafiği, eğitimi ve sağlığı bir gün bile beklemeden düzeltmeye adayım. İzmir’i kalkındırmaya adayım. Sadece sahil kenarının değil bir cadde arkada kalan kenarı itilmiş semtlerin imarını yapan belediyeciliğe adayım. İçine kapanan tekinsizleşen bir belediyenin değil aralarındaki tek ayrışmanın spor kulüpleri olan insanların olduğu belediyeciliğe adayım. Ben İzmir’in emekli olup yerleşmek olan şehir hayali değil zenginleşen şehir olmasını istiyorum. İzmir’in yavaş değil gençliğin şehri yapmak istiyorum. Ben İzmirli olarak artık İzmir’in kale olmasını istemiyorum, reddediyorum. Ben batıya açılan pencere değil, İzmir’in bizzat batı olmasını istiyorum. İzmir’i tarihte de olduğu gibi yine ilklerin şehri yapmak istiyorum. İzmir, mavi vatanı kucaklayan Ege’dir, İzmir iktisadi bağımsızlığın başladığı yer. İzmir ümidin ta kendisidir. Herkes bilir ki İzmir varsa ümit vardır” ifadelerine yer verdi.