DOLAR 32,9286 % 0.32
EURO 35,3765 % 0.63
STERLIN 41,8036 % 0.5
FRANG 36,8390 % 0.33
ALTIN 2.465,47 % 0,60
BITCOIN 60.950,01 -4.924
The Galleria Bornova
N Haber Admin
N Haber Admin TÜM YAZILARI

İYİ Parti aday çıkarmaya başladı, Konak’ta aday adayı Revaylin Bilgin oldu

Yayınlanma Tarihi : Google News
İYİ Parti aday çıkarmaya başladı, Konak’ta aday adayı Revaylin Bilgin oldu

İYİ Parti’de Genel Başkan Meral Akşener’in her yerde aday çıkaracaklarını açıklamasının ardından İzmir’de Konak Belediyesi aday adayı belli oldu. Aday adaylığını açıklayan Revaylin Bilgin ilçemizin sorunlarını biliyoruz ve çözümlerimiz hazır dedi.

İYİ Parti’de yerel seçim hazırlıkları başladı. Yerel seçim öncesi ittifaktan vazgeçen İYİ Parti Konak Belediye Başkanı aday adayını bugün düzenlediği basın toplantısında duyurdu. Konak Belediye Başkan aday adayı olarak Revaylin Bilgin’in açıkladığı toplantıda Bilgin’de açıklamalarda bulundu. Bilgin, “Sayın Genel başkanımız Meral AKŞENER ve Genel İdare kurulumuzun almış olduğu karar ile 2024 Yerel Seçimlerine ülkemizin tüm il ve ilçelerinde kendi adaylarımız ile katılacağız. Bu noktadan hareketle aday adaylığı isteğimi İlçe başkanımız sayın Coşkun Tatar’ a bildirdim. Gerek başkanımızın gerek ilçe yönetim kurulumuzun ve gerekse birlikte çalışmaktan her zaman mutluluk duyduğum siz değerli arkadaşlarımın takdiri ile aday adaylığı sürecimi başlattım. Bu konuda beni destekleyen beni cesaretlendiren tüm teşkilatımıza çok çok teşekkür ediyorum” dedi. 

11 semt ve 111 mahallemiz de sürekli sahadayız


İYİ Parti Konak İlçe Teşkilatı olarak ilçeyi çok iyi tanıdıklarını söyleyen Bilgin, “12 Semt 111 Mahallemiz de sürekli olarak sahadayız. Hemşerilerimizin sorunlarına ve Belediyecilik anlamında beklentilerine vakıfız. Biz kazandırmanın veya kaybettirmenin tarafı değiliz. Biz ilçemizdeki tüm hemşerilerimizle, liyakatli kadrolarımızla artık kronik hale gelmiş sorunlara çözüm olmanın kararlılığı ve azmindeyiz. Artık ceketimi koysam kazanırım anlayışının değişmesi gerektiğini düşünüyoruz bunu projelerimizle, çözüm önerilerimiz ve sonuçları ile değiştirecek bir alternatif ortaya koymak amacındayız. Hemşerilerimiz iki kutup arasında seçim yapmak zorunda kalmamalıdır” ifadelerini kullandı.

Çalışacağız , çalışacağız, çok çalışacağız

Sürecin adaylıkla noktalanması halinde teşkilat olarak çok çalışacaklarını ifade eden Bilgin, “Her mahallemize, her sokağımıza tekrar tekrar gideceğiz kendimizi, projelerimizi, çözüm önerilerimizi anlatacağız onların onayını mutlaka alacağız. İnanıyorum ki siz değerli yol arkadaşlarımla birlikte vatandaşlarımızın takdir ve teveccühünü kazanacağız. Biz bu seçimi Konak ilçe teşkilatı olarak kazanacak inanca, azme, kararlılık ve enerjiye sahibiz” dedi ve “Çok çalışacağız, çalışacağız kazanacağız” diyerek açıklamalarını tamamladı. 

“İLÇENİN BİRÇOK SORUNU VAR”


Basın toplantısının ardından gelen soruları yanıtlayan Bilgin, Konak’ın kronik problemleriyle ilgili gelen soruya, en önemli sorunun kentsel dönüşüm projesi olduğunu söyledi. Bilgin, “Bu alanda mevcut projeleri inceliyoruz kendi projelerimizi de bu doğrultuda sürdürüyoruz. İlçenin birçok sorunu var.    Biz bu sorunlara çözüm olmak için buradayız. Çok çalışacağımıza sizlerin önünde teşkilat olarak söz veriyoruz” dedi. 


“TEŞKİLATIMA ÇOK GÜVENİYORUM”


Basın toplantısında yer alan Konak İlçe Başkanı Coşkun Tatar’a daha önce temayül yoklamasında 183 oy alan ve 26.sırada ön seçimleri tamamlayan Bilgin’in neden aday olarak gösterildiğine ve kendisinin neden aday olmadığına yönelik gelen soruya , “Temayül yoklamasında biz kendisiyle belediye başkan adaylığını konuştuk ve yoklamada parti genel merkezi olarak bizde tam amacımıza ulaşamadık. Ben kesinlikle yapamayacağım bir işe talip olmam. Benim yerime daha dinamik İzmirli biri olarak İzmir’in sorunlarını iyi bilen kardeşimizi başkan aday adayı yaptık” dedi. Aynı soruya cevap olarak Revaylin Bilgin’de genel seçimlerin ve yerel seçimlerin farklı dinamikleri olduğunu söyledi ve  “Kendi teşkilatıma çok güveniyorum ve teşkilat desteği aldığım için buradayım” dedi.

REVAYLİN BİLGİN KİMDİR?


1969 yılında İzmirli bir anne, Manisalı bir babanın kızı olarak dünyaya gelen Revaylin Bilgin, Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği mezunu. Mezun olmasının ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu Uz. Dr. Ahmet Murat Bilgin ile evlenmesinin ardından Sağlık Bakanlığı’nda diş hekimi olarak göreve başlamıştır. 27 yıllık kamu görevinin ardından emekli olan Bilgin, meslek hayatını sürdürürken kadın derneklerinde, yardım derneklerinde kurucu üye, üye ve yönetim kurullarında yer almıştır. Emekli olduktan sonra İYİ Parti Konak İlçe Başkanlığına üye olan Bilgin, Konak İlçe Teşkilatından İlçe Başkan danışmanı olarak görev yaptı. Yine İYİ Parti içerisinde kadın politikalarında sağlık komisyonunda çalışan Bilgin, “Kapı çal gönül al” projelerinde esnaf ve mahalle ziyaretlerinde aktif görevler aldı. 2023 genel seçimlerinde İzmir İYİ Parti 1. Bölge Aday Adayı olan Bilgin, seçim süreci boyunca da sahada aktif görevler aldı.