DOLAR 32,9286 % 0.32
EURO 35,3765 % 0.63
STERLIN 41,8036 % 0.5
FRANG 36,8390 % 0.33
ALTIN 2.465,47 % 0,60
BITCOIN 60.950,01 -4.924
The Galleria Bornova
N Haber Admin
N Haber Admin TÜM YAZILARI

Fuar’da ŞANLIURFA rüzgarı…

Yayınlanma Tarihi : Google News
Fuar’da ŞANLIURFA rüzgarı…

92. kez kapılarını açan İzmir enternasyonel fuarın da bu yıl onur konuğu olan Şanlıurfa rüzgarı esiyor

İzmir enternasyonel fuarı 92. kez kapılarını açtı ve onur konuğu il olarak Şanlıurfa belirlenmişti. Bir çok derneğin ve iş insanlarının öncülüğünde kendilerine ayrılan alan da yöresel ürünler den halk oyunlarına kadar adeta Şanlıurfa yı İzmir e taşıdılar. Bu çalışmanın ev sahibi Şanlıurfa federasyon başkanı Abdülkadir Alkan her türlü ayrıntıyı düşündüklerini ve Şanlıurfa ya gitme şansı olmayanlar için kültürümüzü burada İzmirlilerin ayağına getirdik diye konuştu.

Şanlıurfa ya ait yöresel tatlar , ürünlerle İzmirlileri buluşturan fuar alanı gün boyunca etkinliklerle ziyaretçilerin en yoğun ilgi gösterdiği bölge oldu.

İzmir de faaliyet gösteren dernek başkanları ve yöneticileri , federasyon başkanları Şanlıurfa stantlarını boş bırakmadılar ev sahibi olarak Şanlıurfa federasyon başkanı Abdulkadir Alkan konuklarını ağırladı, Kemal Dağtekin ise ev sahibi gibi tüm misafirler ile tek tek ilgilendi, 46 Naturaldo tatlılarının sahibi Mustafa Yalçın ikramları ile damaklar da tat bıraktı, ziyaretçiler arasında Anadolu birliği başkanı Erhan Kahraman , Konyalılar federasyonu başkanı Mehmet Aydoğan, Ege Kahramanmaraş iş insanları derneği genel başkanı Murat Özbilir , Gaziantep derneği başkanı Deniz Avşar , Yakamoz sanat derneği başkanı Nuşin Kazak , Ak parti İzmir milletvekili Eyyüp Kadir İnan ve bir çok iş insanı ve dernek başkanı bulundu.

Keyifli vakit geçirmek yöresel tatları denemek isteyen en önemlisi de Mehmet kendirci ve ekibi ile sıra gecelerin de bulunmak isteyenleri fuar basmane kapısında kurulan alana bekliyorlar.