DOLAR 32,5667 % 0.15
EURO 35,0213 % 0.35
STERLIN 41,5037 % 0.38
FRANG 36,8592 % 0.19
ALTIN 2.443,80 % 0,35
BITCOIN 65.199,99 -0.64
The Galleria Bornova
N Haber Admin
N Haber Admin TÜM YAZILARI

Çocuk değilim , beni belediye başkanı yapan Mahir Polat değil sizsiniz!!!

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Çocuk değilim , beni belediye başkanı yapan Mahir Polat değil sizsiniz!!!

Bornova belediye başkanı Dr. Mustafa İduğ Bornova ilçe kongresinde yaptığı konuşma ile gündeme damga vurdu.

Kimse elimden tutup belediye başkanı yapmadı

Konuşmasına salon da ki delegeleri selamlayarak başlayan İduğ ben 60 yaşındayım kimse benim elimden tutarak belediye başkanı yapamaz herkesin bir duruşu var çocuk değiliz beni kim belediye başkanı yaptı sayın Mahir Polat mı? siz mi? diye soran İduğ salondan büyük alkış aldı.

42 yıldır ticaret yapıyorum, okudum, yüzlerce insan yanımda çalışıyor buralara hak ederek geldim , belediye başkanı olmamda emeği geçen herkesin teşekkür etmesi gerekiyor , tüm İzmir’e tüm Türkiye ye kimse böyle bir mesaj veremez , partime ve sizlere olan saygımdan dolayı sosyal medya dan cevap vermedim, Bornova da milletvekillerinin aldığı oy 39 dur sayın genel başkanımızın oyu yüzde 68 dir burada bir durup düşünmek lazım.

Yerel seçimlerde 11 olan büyük şehir sayısını 15 e çıkarmak istiyoruz.

2024 mart ayında yerel seçim yaşayacağız , 11 büyük şehir’i 15 e taşımak istiyoruz ,

Önce ki dönem başkanlara da teşekkür ederim

Belediye başkanlığı kolay iş değil! Kamil Okyay Sındır , Olgun Atilla, Sırrı Aydoğan, Aziz Kocaoğlu hepsi çok değerli Bornova nın şansı bu kalite de ki belediye başkanlarıdır, onları alkışlıyorum .

Yıbaşında en düşük işçi maaşı 30 bin tl

Ekonomi ye de değinen İduğ Türkiye çok önemli bir dönemden geçiyor , belediyelerin çalışma arkadaşlarına para ödeyemediği bir dönem asgari ücretin 15 bin lira nın üzerine çıkacağını şimdiden söyleyebiliriz , Bornova belediyesi olarak 1,5 milyar bütçeniz var , hem yatırım yapıp hem de çalışanımızın maaşını ödeyeceksiniz bunlar kolay işler değil ama Bornova belediyesi 600 milyon yatırım yaparak hiç borcu olmadan kasasın da 200 milyon parası vardır.

Toplu iş sözleşmesinde 2023 mart ayında yaptığımız zam artışını bir kenara koydum biz birlikte çalıştığımız arkadaşlarımızı enflasyon a ezdirmeyeceğiz şuan 24 bin tl alan arkadaşlarımızın maaşlarını yılbaşında en az 30 bin tl yapacağız , 25-30 binleri ödemek öyle kolay değil önemli olan ise gününde ödemektir ve biz bunu yapıyoruz dedi.