DOLAR 32,9286 % 0.32
EURO 35,3765 % 0.63
STERLIN 41,8036 % 0.5
FRANG 36,8390 % 0.33
ALTIN 2.465,47 % 0,60
BITCOIN 60.950,01 -4.924
The Galleria Bornova
N Haber Admin
N Haber Admin TÜM YAZILARI

CHP’li Yücel’den ‘değişim’ mesajı!

Yayınlanma Tarihi : Google News
CHP’li Yücel’den ‘değişim’ mesajı!

Kaybedenin olmadığı dostluk ve barış ortamında bir kurultay geçmesi için çalışmalarını sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanı, Manisa Milletvekili Özgür Özel, Genel Başkan Adaylığı çalışmalarına İzmir’de devam edecek. İzmir İl Başkanlığını ziyaret ederek örgütle buluşacak olan Özel, kutlamaların bir haftaya yayıldığı, sokak ve meydanlarının bayraklarla donatıldığı İzmir’de Cumhuriyet’in 100’üncü yılı kutlamalarının eşliğinde İzmirlilerle de bir araya gelecek. İl Başkanlığı’nda örgütle bir buluşma gerçekleştirecek olan Özel, İzmir İl Örgütünü dinleyecek ve istişarelerde bulunacak.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığı için adaylığını açıklayan ve CHP için artık değişimin kaçınılmaz olduğunu gittiği her ilde vurgulayan Özel, kurultaya kadar birçok ile giderek örgütlerle iş birliği içinde değişim sürecini yürütmeyi hedefliyor. Özel’in şimdiki durağı ise İzmir.

ÖZEL, İZMİR ÖRGÜTÜYLE BULUŞACAK

İlk durak saat 11:00’da İzmir İl Başkanlığı olacak. İl örgütüyle bir toplantı gerçekleştirilecek. Basına açık olan ziyaret sonrası, basın mensuplarının soruları yanıtlanacak. Özel’in İzmir ziyareti, İzmir İl Yönetimi, İlçe başkanları ve kurultay delegeleriyle bir araya gelmesiyle devam edecek. Basına kapalı gerçekleşecek olan bu toplantıda Özel, İzmir’deki değişim havası hakkında bilgi alacak ve örgütün nabzını ölçecek.

13 Ekim’de yazılı bir açıklamayla değişimden yana olduğunu duyuran ve CHP Genel Başkanlığı için Özgür Özel’in yanında olduğunu ve kendisini desteklediğini açıklayan CHP İzmir Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Deniz Yücel de cumartesi günü gerçekleşecek olan programa katılacak. Yücel’in yanı sıra PM Üyesi Selin Sayek Böke, İzmir Milletvekilleri Murat Bakan ve Gökçe Gökçen de Özgür Özel’e eşlik edecek. Ziyaretin örgüt içi demokrasinin işlediği Cumhuriyet Halk Partisi İzmir örgütüne de umut olacağını belirten Yücel, yaşanan değişim sürecine ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

İZMİR, HER ZAMAN DEĞİŞİMİN VE YENİLİĞİN ÖNCÜSÜ OLMUŞTUR

“Demokrasi, dostluk, kardeşlik ve hoşgörünün şehri İzmir’imizde Sayın Grup Başkanvekilimiz Özgür Özel’i ağırlayacağız. İzmir her zaman değişimin ve yeniliğin öncüsü olmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkenin geleceğinin teminatı, çocukların umududur, karanlık günlerin meşalesi ve zorluktan kurtuluş yolu olmuştur. Biz, Cumhuriyet Halk Partisinin önündeki süreci, ülkemizin geleceğinden bağımsız olarak değerlendirmiyoruz. Partimizdeki değişim ve yenilenme, Türkiye’nin değişimi yenilenmesi anlamına gelmektedir. 4-5 Kasım’da gerçekleştireceğimiz 38. Olağan Kurultayımızın ardından inanıyorum ki Türkiye geleceğe çok daha büyük umutlarla bakacaktır. CHP’deki değişimin demokrasi, adalet, ekonomik kalkınma, eğitim, sağlık, istihdam, kısacası bugün hayatın her alanında vatandaşlarımızın yaşadığı sorunların çözümü için bir adım olduğuna inanıyorum. Değişim için atacağımız her adımı, yapacağımız her çalışmayı bu bilinç ve sorumlulukla gerçekleştiriyoruz. Örgütümüzün değişim beklentisini ve temennisini karşılamak amacıyla; liyakatli, adaletli, şeffaf, denetim mekanizmalarının kurulduğu ve işletildiği bir yönetim anlayışıyla bir yola çıktık. Çıktığımız bu yolda, bir neferi olmaktan onur ve gurur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nin yüksek menfaati ve ülkenin geleceği adına ne bedel ödenecekse hazırız. Bu süreci partimize zarar vermeyecek şekilde, partimizin çıkar ve politikalarına uygun yürüteceğimize inancımız tam.”