DOLAR 32,9803 % 0.24
EURO 35,3375 % 0.11
STERLIN 41,9603 % 0.08
FRANG 36,8735 % 0.26
ALTIN 2.459,50 % 0,31
BITCOIN 62.150,89 3.309
The Galleria Bornova
N Haber Admin
N Haber Admin TÜM YAZILARI

CHP’li Taşkın’dan gazeteci Arslan’ın gözaltına alınmasına tepki: Bu cadı avı yanlıştır!

Yayınlanma Tarihi : Google News
CHP’li Taşkın’dan gazeteci Arslan’ın gözaltına alınmasına tepki: Bu cadı avı yanlıştır!

Ankara’daki bombalı saldırıya ilişkin yaptığı değerlendirmeler sonrası, Halk TV’deki programı yayından kaldırılan ve hakkında soruşturma başlatılan gazeteci Ayşenur Arslan gözaltına alınmış, savcılıktaki ifadesinin ardından ise serbest bırakılmıştı.

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Yüksel Taşkın, Arslan’ın gözaltına alınmasına sosyal medyadan tepki gösterdi.

Taşkın, ‘Ayşenur Arslan gazetecilik yaptı. Sorular sordu. Asla terör övgüsü yapmadı. Aklı ve vicdanı olan herkes bunu görür. Bu cadı avı yanlıştır…’ dedi.

Ne olmuştu?

Halk Tv programcısı Ayşenur Arslan, Ankara’daki bombalı saldırıya ilişkin 2 Ekim’de Halk TV yayınında, “Belki o kişi üzerine bomba olduğunu bilmiyordu. Gelip hiçbir şey yapamadan ölünmez. Bana sorarsanız her şeye aykırı, durup dururken kendini patlatmış. Ankara’da bir arabayı açıp düz kontakla çalıştırmak yerine neden Kayseri’de birini öldürerek ‘Ben geliyorum heeey. Bombalar sırtımızda tabanca belimizde nedir yani…” İfadelerini kullandı.

Bunun üzerine Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Arslan’ın kullandığı ifadeler nedeniyle Halk TV ve Arslan hakkında inceleme başlattı.

Ayşenur Arslan’ın hedef gösterilmesinden sonra Halk TV İmtiyaz Sahibi Cafer Mahiroğlu da Arslan’ın sunduğu Medya Mahallesi programının yayından kaldırıldığını açıkladı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, bugün sabah saatlerinde Arslan hakkında soruşturma başlattı.

Soruşturmanın ardından TEM Şube ekipleri, Arslan’ın İstanbul’daki evinde gözaltına alınarak Çağlayan Adliyesi’ne götürdü.

Ayşenur Arslan savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.