DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.160,00 -0.14
The Galleria Bornova
N Haber Admin
N Haber Admin TÜM YAZILARI

CHP’de kurultaya sayılı günler kaldı!

Yayınlanma Tarihi : Google News
CHP’de kurultaya sayılı günler kaldı!

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 14-28 Mayıs’ta gerçekleşen Cumhurbaşkanı seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin ardından değişim tartışmaları başladı.

Parti yönetimi seçimlerin hemen ardından ise CHP olağan kongre takvimini başlattı. Aylar süren maraton 4-5 Kasım günü gerçekleşecek Büyük Kurultay’ın ardından sona erecek.

Büyük Kurultay’a günler kala Genel Başkanlık için adaylar sahneye çıktı. Değişimcilerin ve Genel Merkez yönetiminin yarışacağı kurultay öncesi kulisler hareketlendi.

PM İÇİN KİMLERİN ADI GEÇİYOR?

YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat’ın bu dönem PM istediği ifade edildi. Mevcut PM Üyeleri Rıfat Nalbantoğlu, ve Ednan Arslan da yeniden PM girmek için çalışmalarını sürdüyorlar. Öte yandan CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, PM için adı geçen isimler arasında. Bu isimlerin dışında Kurultay delegeleri, İsfahan Naki ve Hüseyin Saygılı’nın da PM olmak istediği öğrenildi.  Kurultay Delegesi Azimet Gürbüz’ün de Yüksek Disiplin Kurulu listesinde girmek istediği ileri sürüldü.

DEĞİŞİMCİLERDEN KİM GİRECEK?

Değişimcilerin adayı Özgür Özel’in listesinde ise Milletvekilleri Deniz Yücel ve Murat Bakan’ın yer alacağı konuşuluyor. 

DEVRİM BARIŞ ÇELİK GENEL BAŞKAN’IN LİSTESİNDE
 
Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Devrim Barış Çelik’in, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun listesinde olması bekleniyor.