DOLAR 32,9298 % 0.08
EURO 35,3217 % -0.16
STERLIN 41,8340 % 0.1
FRANG 36,8029 % -0.13
ALTIN 2.454,34 % -0,62
BITCOIN 61.990,00 5.569
The Galleria Bornova
N Haber Admin
N Haber Admin TÜM YAZILARI

CHP’de Kulisler Hareketli! Gözler İki Yerde!

Yayınlanma Tarihi : Google News
CHP’de Kulisler Hareketli! Gözler İki Yerde!

AĞABEY FORMÜLÜ BAŞARISIZ

CHP İzmir Milletvekilleri Deniz Yücel, Ednan Arslan ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Devrim Barış Çelik, il kongresi için ‘ağabey’ modelini önermişti. ‘Ağabey’ modelinde adı geçen CHP eski Genel Sekreteri ve İzmir eski Milletvekili Kamil Okyay Sındır’ın aday olmayacağı kesinleşti. Sındır’ı ikna etmek için CHP İzmir eski milletvekilleri Tacettin Bayır, Atila Sertel, Musa Çam, Bedri Serter yaklaşık 2 saat süren toplantıda ısrarlı şekilde aday olması gerektiğini bildirmelerine rağmen Sındır’ın sağlık sorunları sebebiyle teklifi kabul etmediği öğrenildi.  

‘Ağabey’ formülü başarılı olmazken gözler, muhalefetin adayının kim olacağına çevrildi. Adaylar içerisinde Şakir Başak ve Aytekin Tunus üzerinde arayışta olan muhalefetin kimle yola devam edeceği ilerleyen saatlerde kesinleşecek.

GÖZLER İKİ İLÇEDE

Muhalefette birlikte hareket etmesi muhtemel Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç ile Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran’ın ne yapacağı büyükşehir cephesinde merakla beklenirken, muhalefetin bu iki ilçeden imza alması durumunda kongrede aday çıkaracağı konuşuluyor. Hem Erhan Kılıç cephesinde hem de Ekrem Oran cephesinde Şenol Aslanoğlu’na imza verilmemesiyle bu isimlerin son dakika nasıl bir yol haritası çizecekleri merak konusu oldu.

TUNUS VE BAŞAK BİRLEŞECEK Mİ?

Öte yandan iki adayın tek aday üzerinde uzlaşacağı kulislerde konuşulurken ikilinin kısa bir süre içerisinde görüşeceği öğrenildi.

BAŞAK ÇEKİLECEK Mİ?

Muhalefetin adayı olarak gösterilen Konak eski İlçe Başkanı Başak’ın Tunç Soyer’le görüşme yapacağı, vereceği kararın bu görüşmeden sonra şekilleneceği kulislerde konuşuluyor.

Başak Ege Postası’na yaptığı açıklamalarda ise adaylıktan çekilmeyeceğini kesin bir dille söyledi.

İLÇELER TEDİRGİN

İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’na imza veren ilçelerde, hala il yönetimi ve kurultay delegelerinin yazılacağı komisyonun kurulmaması ve ilçelerden bu isimlerin istenmemesi ilçelerde soru işaretleri yarattı.  İlçelerdeki beklenti en geç yarına kadar bu komisyonun kurulması oldu.  İlçelerden listenin belirlenmesi için isim istenmesi bekleniyor.