DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.015,68 -0.439
The Galleria Bornova
N Haber Admin
N Haber Admin TÜM YAZILARI

CHP’de flaş gelişme: İzmirli eski başkan partiye geri döndü!!

Yayınlanma Tarihi : Google News
CHP’de flaş gelişme: İzmirli eski başkan partiye geri döndü!!

Menemen ilçesinde 4 dönem belediye başkanlığı yaptıktan sonra 31 Mart 2019 yerel seçim sürecinde Cumhuriyet Halk Partisi’ni (CHP) eleştirileri ve partinin adayı Serdar Aksoy’a yönelik iddiaları nedeniyle alınan ihraç kararı sonrası partisiyle yolları ayrılan Tahir Şahin hakkında çok önemli bir gelişme yaşandı. 

CHP’den 2020 yılının Mart ayında ihraç edilen ve ardından siyasi yolculuğunu Memleket Partisi’nde sürdüren Menemen Eski Belediye Başkanı Tahir Şahin, Muharrem İnce’nin liderliğini yaptığı partiyle de yollarını ayırma kararı aldıktan sonra yeniden yuvaya döndü.

Şahin’in partiye dönüş kararı CHP’de bugün yapılan Parti Meclisi (PM) toplantısında alındı.

 “Mevzu Menemen ise gerisi teferruat”

Sosyal medya hesabından parti binasında bir fotoğrafını paylaşarak açıklama yapan Şahin, “Böylesi kutsal bir günde CHP Parti Meclisi’nde alınan karar ile yuvaya dönmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bu kararda emeği geçen başta Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere Parti Meclis Üyelerimize, MYK üyelerimize, partili yoldaşlarımıza, dostlarımıza ve Menemenli hemşehrilerime sonsuz teşekkür ediyorum. Karar partimize ve ilçemize hayırlı olsun. Mevzu Menemen ise gerisi teferruat” ifadelerini kullandı.

Şahin, belediye başkanlığına aday mı olacak?

Öte yandan Şahin’in CHP’ye dönüşü sonrası 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde Menemen’de yeniden altıoklu rozeti takarak belediye başkan adayı olmayı hedeflediği de ifade edildi.