DOLAR 32,9286 % 0.32
EURO 35,3765 % 0.63
STERLIN 41,8036 % 0.5
FRANG 36,8390 % 0.33
ALTIN 2.465,47 % 0,60
BITCOIN 60.950,01 -4.924
The Galleria Bornova
N Haber Admin
N Haber Admin TÜM YAZILARI

CHP İzmir’de kritik toplantı! Aslanoğlu’ndan talimatlar!

Yayınlanma Tarihi : Google News
CHP İzmir’de kritik toplantı! Aslanoğlu’ndan talimatlar!

CHP İzmir’de ilçe kongreleri sonrası ilçe başkanları ile ilk toplantı bugün gerçekleştirildi. CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu başkanlığında yapılan toplantıda 16 Eylül’de yapılacak il kongresi masaya yatırıldı. Aslanoğlu; “Seçimden sonra bizim omzumuzu düşürmeye çalışanlar var. Ancak bizim amacımız bunları yıkmaktır.15 Eylül ve 16 Eylül’ü öyle güzel planlayalım ki coşku ile geçmeli.” dedi. Öte yandan Aslanoğlu ilçe başkanlarına talimat vererek, “Her ilçe başkanlığının 20 delegenin evini ziyaret etmesini istiyoruz. Bu arkadaşlar kavga etti delege olmak için… O zaman o hakkı onlara vereceğiz. Onlara 100. yaşımızda olduğumuzu anlatmalarını ve bizden bir talepleri olduğunu anlatmalarını istiyoruz. Bunu başarırsak 1 milyon kişiye ulaşacağımızı düşünüyorum. Genel başkanımız Aydın’da sokak sokak gezdi. Siz de bunu ilçe başkanları olarak sık sık kullanın. Bu mahalle delegelerini çalıştıralım.” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Örgütü ilçe başkanları ile bugün Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde bir araya geldi.

Gündeminde il kongresi olan CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu; “Kongremiz iki gün olacak.15 Eylül ve 16 Eylül’ü öyle güzel planlayalım ki coşku ile geçmelidir. Celal Atik Spor Salonu ve Adnan Saygun Sanat Merkezi’ni uygun bulmadık. Fuar bize yakışacak bir yerdi orayı belirledik.” dedi.

İLÇE TURLARINA HAZIRLANIYOR

Kongre öncesi İl Başkanı Şenol Aslanoğlu da ilçe turuna çıkmayı planlıyor. İlçe başkanları, ilçe yönetimleri ve delegelerle bir araya gelecek Aslanoğlu adaylık imzası isteyeceği öğrenildi.

 

İLÇE BAŞKANLARINA TALİMAT!

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu; “Seçimden sonra bizim omzumuzu düşürmeye çalışanlar var. Ancak bizim amacımız bunları yıkmaktır.15 Eylül ve 16 Eylül’ü öyle güzel planlayalım ki coşku ile geçmeli.İlçe kongrelerinin çoğu güzel geçti. Bazı arkadaşlarımız ‘fazla hareketlilik yok’ dedi. Bunlar olabilecek şeylerdi. Şu an daha heyecanlı bir kongre planlayalım. İlçeler olarak partili getirmeliyiz. Bu iki günde İzmir’e verebileceğimiz bir mesaj olmalı. 14’ünde 6 tane noktada sahneler kurarak oradaki ilçe örgütlerinde kutlama yapacağız. Körfezi gören 6 ilçede etkinlikler olsun istiyoruz. Konak, Bayraklı, Karşıyaka, Güzelbahçe gibi ilçelerde lazer gösterileri olacak. Güzelbahçe’de ayrıca balıkçılar ile bir etkinlik olacak.16’sında yarış start alacak. Yeterince tüzük hakkında konuşulmadığı söylendi. Biz il kongresinde bunu konuşmak istiyoruz. 9’u ile 16’sı arasında her ilçe 20 delegenin evini ziyaret etmesini istiyoruz. Bu arkadaşlar kavga etti delege olmak için… O zaman o hakkı onlara vereceğiz. Onlara 100. yaşımızda olduğumuzu anlat ve bizden bir talepleri olduğunu anlatmalarını istiyoruz. Bunu başarırsak 1 milyon kişiye ulaşacağımızı düşünüyorum. Genel başkanımız Aydın’da sokak sokak gezdi. Siz de bunu ilçe başkanları olarak sık sık kullanın. Bu mahalle delegelerini çalıştıralım. İl delegesi arkadaşlarımızda 600 tane var. Bu arkadaşlarımız da seçmenin ve partililerin fikirlerini almalıdır. Esnafı ziyaret ederek halkı ziyaret ederek şehirde 9’u ile 16’sı arası kongre olduğunu hatırlatmalıyız.100.yılı üyelere ve partililere hatırlatmalıyız. Billboardlar ile belediye başkanları arkadaşlarımıza bunu hatırlatacağım. Biz genel başkanımızı ziyaret ettikten sonra İstanbul da gitti diğer illerde başkanımızı ziyaret etti.Bizim öncü olmamız gerekir.” dedi.

‘KONGRE İLK KEZ YER DEĞİŞTİRDİ’

Kongrenin yerinin değişimini anlatan Aslanoğlu; “Kongrenin yerini ilk kez değiştiriyoruz.Celal Atik Spor Salonu’na gittik ancak eskimiş olduğunu gördük. Bize daha yakışan yer olarak fuar alanını bulduk. Adnan Saygun Sanat Merkezi maalesef koltuk sayısı bakımından az olması nedeniyle seçmedik. Her ilçe kongrede stand açmalı diye düşündük. Orada fuar standları açarak ilçeyi ve örgütü anlatan ilçesini tanıtan bir alan istiyoruz. Biz Beydağ ile İzmiriz. Biz Selçuk ile İzmiriz. Kadın kolları da stand açarak bütçe sağlasın istiyoruz. Biz her türlü desteği vermeye hazırız.” dedi.

‘22 METRE IŞIKLI SAHNE KURACAĞIZ’

Aslanoğlu; “Kongre yapılacak alanda 22 metrelik bir ışıklı sahne kuracağız. 15 Eylül’de tüzük tartışmaları olacak. Pınar Ayhan Cumhuriyet Hikayeleri anlatacak. Ve yaşayan tüm genel başkanlarımız ile bir panel yapacağız. Ardında da 100.yıl pastası keseceğiz. Herkesin bu etkinliğe katılmasını istiyoruz. Partili yada partili olmayan herkes o etkinlikte olsun istiyoruz.16 Eylül sabah 10:00’da kongre yarışımız başlayacak. Sandık sayısını 16’ya çıkarmayı planlıyoruz.Gece yarılarına kadar perişan olmamak için bunu istiyoruz. Her 15 dakikada bir fuara metro ve ring koyacağız. Uzak ilçeleri merkeze taşıyacağız.Çocuk oyun alanları kuracağız.” dedi.

SÜRPRİZ KONSER

Kongre öncesi Güzelbahçe İlçe Başkanı ve O Ses Türkiye Yarışması finalisti Devrim Seyrek konser verecek.