DOLAR 32,5372 % 0.06
EURO 35,0286 % 0.38
STERLIN 41,4780 % 0.33
FRANG 36,8063 % 0.05
ALTIN 2.434,19 % -0,05
BITCOIN 65.420,01 0.227
The Galleria Bornova
N Haber Admin
N Haber Admin TÜM YAZILARI

CHP İzmir’de gözler Ankara’daki kritik zirvede!

Yayınlanma Tarihi : Google News
CHP İzmir’de gözler Ankara’daki kritik zirvede!

Cumhuriyet Halk Parti İzmir’de gözler il kongresine çevrilmiş durumda. Partide aday konusunda hareketlilik sürüyor. Bugün Ankara’da çok kritik bir görüşme yapılacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya gelecek ve İzmir İl Başkanı adayı masaya yatırılacak.

Cumhuriyet Halk Parti (CHP) İzmir il örgütünde gözler 16 Eylül’de gerçekleştirilecek 38. Olağan İl Kongresi’ne çevrilmiş durumda. 

Şimdiye kadar Mevcut İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Konak İlçe eski başkanları Mehmet Şakir Başak ve Aytekin Tunus adaylıklarını açıklayan isimler oldu.

Öte yandan kongre öncesi kulisler de hareketlilik yaşanıyor. Önceki gün İzmir’e gelen Parti Örgütlerinden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Engin Ökoç’un, aday isim konusunda görüşmeler yaptığı ve ‘ağabey formülü’ ile CHP eski Genel Sekreteri ve İzmir eski Milletvekili Kamil Okyay Sındır’ın isminin ön plana çıktığı kulislerde konuşulmuştu.

KRİTİK ZİRVE

Bugün Ankara’da kritik bir zirve gerçekleştirilecek. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geleceği ve toplantıda İl Başkanı adayının masaya yatırılacağı belirtildi.

Görüşmede Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun Soyer’e; ‘Kamil Okyay Sındır ile devam edelim’ önerisinde bulunacağı, buna karşılık Tunç Soyer’in ise Aslanoğlu konusunda ısrarcı olacağı, ancak Aslanoğlu ismi kabul görmez ise İZELMAN Genel Müdürü Burak Alp Ersen ismini önereceği iddia ediliyor.