DOLAR 32,8126 % -0.04
EURO 35,1673 % -0.06
STERLIN 41,4952 % -0.22
FRANG 36,7483 % 0.07
ALTIN 2.449,70 % -0,04
BITCOIN 63.720,01 -0.928
The Galleria Bornova
N Haber Admin
N Haber Admin TÜM YAZILARI

CHP İLE İZMİR PAZARLIĞI SADECE DEDİKODU…

Yayınlanma Tarihi : Google News
CHP İLE İZMİR PAZARLIĞI SADECE DEDİKODU…

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Buğra Kavuncu, partisinin İzmir İl Başkanlığını ziyaret etti. İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu ve partililer tarafından ilgiyle karşılanan Kavuncu, ziyaretin ardından düzenlenen basın açıklamasında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Geriden kalan seçim sonuçlarını değerlendiren Kavuncu, ekonomik krizin etkilerine dair de çarpıcı mesajlar verdi. Kavuncu, yerel seçimlerde yeniden ittifak yapılıp yapılmayacağı yönündeki tartışmalara yönelik ise, “Netice ne olursa olsun, nasıl bir yapı olacak olursa olsun biz tüm parti teşkilatlarımız olarak tek başımıza girecekmiş gibi hazırlığımızı yapmak durumundayız. İzmir’in yerel problemlerini il başkanlığımızın etüt etmesi lazım. Bu bizim parti olarak görevimiz. İşbirliği olursa bakarız bakmayız değil her parti bunu tasarlamak zorunda. Kendi kentlerimizde problemlerimizi tespit edip çözüm önerileri milletin önüne koymak ve bunu biz çözeriz iddiasını taşımak zorundayız. Bunları el yükseltmek için söylüyorlar deniyor bu saçma bir yorum, anlamsız bir yorum” değerlendirmesini yaptı.

SEÇİM ÇALIŞMALARINI PLANLIYORUZ

Türkiye genelinde gerçekleştirdiği teşkilat ziyaretlerine ilişkin bilgi veren Kavuncu, “Haziran ayı içerisinde büyük kurultayımızı yaptık. Akabinde de genel başkanımız başkanlık divanını oluşturdu. Bu çerçevede teşkilat başkanlığı görevi bana tebliğ edildi. Takvim oluşturduk Türkiye’deki il ve ilçe başkanlıklarımızı ziyaret ettik. Bugün itibariyle ziyaretlerimizin 46.’sını yapıyoruz. Bu ziyaretlerimizde genel seçimlerin sonuçları, yerel seçim çalışmalarını ve planlamalarımızı yapıyoruz. 2023 zor bir yıl oldu. Ziyaretlerimize deprem bölgesinden başladık. Acımız büyük hala yaralar sarılmış değil aslında maksadımız biraz da oraya dikkat çekmekti. Hasarlı binalara hala yıkılmamış, Hatay İl Başkanlığımızda yapamadık toplantımızı, hasarlı ve yıkılmamıştı hala. İnşallah bir daha böyle bir doğal afetle kaybımız bu kadar olmaz, gerekli önlemleri hükümetler alır. Bu çerçevede İstanbul da olası bir deprem kapımızda. İstanbul ile ilgili acil tedbir alınması gerekir. Ben de İstanbul’da yaşayan biri olarak her gece o endişe ile uyuma durumunda kalıyoruz” dedi.

Seçim sonuçlarını değerlendiren Kavuncu, “Genel seçimler arzu ettiğimiz neticeyi alamadığımız bir seçim oldu. Hedefimiz aldığımız oy oranı değildi. Bizim açımızdan başarısız bir seçim oldu ancak kıymetlidir. 4,9 milyondan 5,2 milyona çıkmış bizi destekleyen seçmen sayısı. Seçmen İYİ Parti’nin varlığını önemsediğini söylemiştir. Bizim almamız gereken mesaj odur. Bu oy oranının kıymetini de iyi anlamamız lazım, bunu iyi okursak geleceği de iyi planlarız” şeklinde konuştu.

TEK HEDEFİMİZ İZMİR İN SORUNLARINI NASIL ÇÖZERİZ BUNLARA ODAKLANIYORUZ

Yerel seçimlerde yeniden ittifak yapılıp yapılmayacağı yönündeki tartışmalara da değinen Kavuncu, Buğra Kavuncu olarak konuşmak zor, partide temsil ettiğimiz görev var. Yapmış olduğumuz ziyaretlerde, ki o da gene bana göre sevindirici ve umut verici. Tüm teşkilatlarımız 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerle ilgili çok yoğun adaylık konusunu konuşup tartışıyorlar. Ciddi bir hazırlık süreci var, bu önemlidir. Siyasi partiler iddia ortaya koyarlar bizimki de iktidar olmaktır. Yereli geneli her yeri bizim ortaya koymamız ve peşinde kendimizi ifade edecek şekilde hazırlık yapmamız lazım. Netice ne olursa olsun, nasıl bir yapı olacak olursa olsun biz tüm parti teşkilatlarımız olarak tek başımıza girecekmiş gibi hazırlığımızı yapmak durumundayız. İzmir’in yerel problemlerini il başkanlığımızın etüt etmesi lazım. Bu bizim parti olarak görevimiz. İşbirliği olursa bakarız bakmayız değil her parti bunu tasarlamak zorunda. Kendi kentlerimizde problemlerimizi tespit edip çözüm önerileri milletin önüne koymak ve bunu biz çözeriz iddiasını taşımak zorundayız. Bunları el yükseltmek için söylüyorlar deniyor bu saçma bir yorum, anlamsız bir yorum. Biz hazırlığımızı yapacağız ondan sonraki süreç partimizin ilgili kurumları tarafından değerlendirilecek” ifadelerini kullandı.

CHP İLE HİÇ BİR PAZARLIK YAPILMADI

Kavuncu, “İYİ Parti’nin yerel seçimlerde ittifak için CHP’den İzmir’i istediği” yönündeki iddialara ise şu cevabı verdi:

“Bunların hepsi dedikodu. Böyle bir görüşme ya da bu anlamda yapılmış herhangi bir müzakere yok. Bizim şu anda odaklanacağımız tek konu var; İzmir halkının yerel anlamda yaşadığı sıkıntılar ve mutlu olabileceği bir kent hayatını nasıl var edebiliriz? Bunu konuştuğumuz sürece o konular gündeme gelir ya da gelmez ama bunların hepsi dedikodu.”