DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.160,00 -0.14
The Galleria Bornova
N Haber Admin
N Haber Admin TÜM YAZILARI

Büyükşehir Meclisi’nden Soyer’e tam yetki

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Büyükşehir Meclisi’nden Soyer’e tam yetki

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Konak tramvay hattı için araç alımı, Çiğli Tramvayı ve Buca Metrosu’nun yurt dışı finansman imkanlarına kavuşturulmasıyla ilgili Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın onayının ardından kredi ile ilgili her türlü işlem için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e yetki verildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ağustos ayı son Meclis toplantısı yapıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu idaresinde gerçekleştirilen meclis oturumunda, gündem maddeleri görüşüldü. İzmir’in önemli ulaşım projelerinden biri olan ve yapımının yüzde 96’sı tamamlanan Narlıdere Metrosu, Buca Metrosu, Çiğli Tramvayı ve Konak Tramvay Hattı araç alımı projeleri kapsamında Hazine’den bir yılı aşkın süredir beklenen dış finansman onayına yönelik madde de gündeme geldi. 

Başkan Soyer’e yetki verildi

Kredi ile ilgili her türlü işlemi yapmak için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e yetki verilmesine yönelik Başkanlık makamınca gündeme eklenen önerge, komisyonlarda görüşüldükten sonra Meclis toplantısında kabul edildi.

Orta ve ağır hasarlı yapılar için emsal artışı 

İzmir Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında önemli bir karar daha alındı. İzmir depreminin ardından orta ve ağır hasarlı duruma gelen yapıların can ve mal güvenliği açısından hızlıca dönüştürülmesi için yüzde 20 emsal artışı verildi.