DOLAR 32,5600 % 0.13
EURO 34,9957 % 0.3
STERLIN 41,4673 % 0.32
FRANG 36,7987 % 0.03
ALTIN 2.438,79 % 0,14
BITCOIN 65.209,03 -0.261
The Galleria Bornova
N Haber Admin
N Haber Admin TÜM YAZILARI

Başkan Gümrükçü merakla beklenen açıklamayı yaptı: Çiğli hakkı olan sınırına kavuşacak

Yayınlanma Tarihi : Google News
Başkan Gümrükçü merakla beklenen açıklamayı yaptı: Çiğli hakkı olan sınırına kavuşacak

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “12 Eylül darbesinde Çiğli Belediyesi’nin kapatılması ve 1992 yılında tekrar açılmasından günümüze gelen başka bir sorunumuz daha bulunmaktaydı. Geçmiş dönem belediye başkanlarımızın da üzerinde titizlikle durduğu ve 2019 yılında göreve gelirken sorunu çözeceğimi belirttiğim bir konu bize tebliğ edilen mahkeme kararıyla nihayet Çiğli lehine sonuçlanmıştır. Karşıyaka Belediyesi ile Çiğli Belediyesi arasında devam eden davada, lehimize olan karara Karşıyaka Belediyesi’nin Danıştay’a açmış olduğu karar düzeltme istemi mahkeme tarafından reddedilmiştir. Bu karar ile birlikte Çiğlimiz hakkı olan sınırına kavuşacaktır. “ dedi.

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, dün akşam sosyal medya hesabından bugün saat 11.00’i işaret ederek önemli bir açıklama yapacağını duyurmuştu.

Gümrükçü, “İzmirimizle ilgili çok önemli bir kararı yarın saat 11’de sosyal medya hesaplarımdan açıklayacağım…” demişti.

Başkan Gümrükçü merakla beklenen açıklamayı yaptı.
 
“ÇİĞLİ HAKKI OLAN SINIRINA KAVUŞACAK!”

Gümrükçü açıklamasında şunları söyledi;

“Çiğlimizin uzun yıllardır süren tramvay, çöp tesisi ve arıtma tesisinden kaynaklı koku sorunlarını çözme gayreti içerisindeyiz… Bunların yanı sıra 12 Eylül darbesinde Çiğli Belediyesi’nin kapatılması ve 1992 yılında tekrar açılmasından günümüze gelen başka bir sorunumuz daha bulunmaktaydı. Geçmiş dönem belediye başkanlarımızın da üzerinde titizlikle durduğu ve 2019 yılında göreve gelirken sorunu çözeceğimi belirttiğim bir konu bize tebliğ edilen mahkeme kararıyla nihayet Çiğli lehine sonuçlanmıştır. 

Karşıyaka Belediyesi ile Çiğli Belediyesi arasında devam eden davada, lehimize olan karara Karşıyaka Belediyesi’nin Danıştay’a açmış olduğu karar düzeltme istemi mahkeme tarafından reddedilmiştir.  Bu karar ile birlikte Çiğlimiz hakkı olan sınırına kavuşacaktır. 

Çiğli Belediyesi olarak halkımıza bu kararı duyurur, yetkilileri, tüm siyasi parti temsilcilerini ve Sivil Toplum Örgütlerini Çiğli’nin hakkını temsil eden bu kararın arkasında durmaya davet ediyoruz. 

ADAYLIK AÇIKLMASI

Not: Dünkü paylaşım nedeniyle yazılan mesajları okudum. Özellikle yerel seçimler ile ilgili adaylığım konusunda destekleriniz için teşekkür ederim. Bu konu ile ilgili sizlerle birlikte adaylığıma karar vereceğimi belirtmek isterim.”