DOLAR 32,8126 % -0.04
EURO 35,1673 % -0.06
STERLIN 41,4952 % -0.22
FRANG 36,7483 % 0.07
ALTIN 2.449,70 % -0,04
BITCOIN 63.720,01 -0.928
The Galleria Bornova
N Haber Admin
N Haber Admin TÜM YAZILARI

Aslanoğlu’ndan Özlale’ye sitem! “Düne Kadar Birlikte Oy İstiyorduk!”

Yayınlanma Tarihi : Google News
Aslanoğlu’ndan Özlale’ye sitem! “Düne Kadar Birlikte Oy İstiyorduk!”

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Merak Akşener tarafından İYİ Parti’nin İzmir büyükşehir belediye başkan adayı olarak açıklanan Ümit Özlale’nin, Tunç Soyer’i ve İzmir büyükşehir belediye hizmetlerini eleştiren açıklamaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Aslanoğlu “Daha düne kadar birlikte çalıştığımız,  memleketi AKP’nin yokluk ve baskı düzeninden kurtarmak için vatandaştan birlikte oy istediğimiz bir partinin büyükşehir belediye adayının bu suçlayıcı ve kabul edilemez tavrı bizleri üzmüştür.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İYİ Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Ümit Özlale’nin Tunç Soyer ve İzmir büyükşehir belediyesini hedef alan sözleriine ilişkin olarak yazılı bir açıklamada bulundu.

Aslanoğlu açıklamasında şu değerlendirmelerde bulundu:

“Sayın Ümit Özlale’yi büyükşehir belediyesi başkan adayı olması sebebiyle tebrik ediyorum. Çükü İzmir gibi bir kente, kazanacak güce sahip olmasanız da aday gösterilmek önemli bir başarıdır. Hoşgörü, demokrasi ve saygının önemli olduğu bir kentte keşke Sayın Özlale’de bu kentin kimliğine biraz daha uygun bir başlangıç yapabilseydi.

Şu ana kadar AKP’nin İzmir’de engellediği hizmetler, İzmir’in vergilerinin karşılığını alamaması, İzmir’de iktidarın bir türlü bitiremediği projeler hakkında tek kayda değer cümlesini duymadığımız Ümit bey, bunlar yetmezmiş gibi birde eksik bilgilerle kamuoyunu yanıltıp, kendisini de zor durumda bırakıyor

İzmir’in çoktan çözülmüş koku meselesinden, İzmir körfezinde sadece temiz denizlerde yaşayabilen deniz canlılarının varlığından, körfezde her gün kilolarca balık tutan olta balıkçılarından Sayın büyükşehir adayının haberi yok anlaşılan.

Kendisi için İyi niyetli düşünüyorum ve Tunç Soyer’in İzmir’de gerçekleştirdiği yüzlerce hizmetten, altyapıda rekor kırılarak hizmete sokulan arıtma tesislerinden, tarihi yatırımlarla yapılan metro ağlarından, Uluslararası kuruluşlardan alınan hizmet ödüllerinden bihaber olduğunu varsayıyorum.

Ama en azından Sayın Tunç Soyer ile birlikte Kemeraltı tarihinin en büyük alt yapı projesini ve mimari düzenlemeleri gezerken gördüklerini, oradaki esnaf ve vatandaşın Tunç Soyer’e teşekkürlerini hatırlıyordur diye düşünüyorum.

DAHA DÜNE KADAR BİRLİKTE OY İSTİYORDUK

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i hedefe koyan ve yapılan yüzlerce hizmeti görmezden gelen tavrı kabul edilemez olduğunu dile getiren CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu sözlerini şöyle sürdürdü;

Gerçeği dile getirmemek, gördüğü hizmeti yok saymak, “koku problemini çözeceğim” dedikten sonra öyle bir problemin olmadığını öğrendiği için, konuyu “kimyasal” kullanıyorlar seviyesine çekmek İzmirlilerin kabul edeceği siyaset tarzı değildir.

Daha düne kadar birlikte çalıştığımız,  memleketi AKP’nin yokluk ve baskı düzeninden kurtarmak için vatandaştan birlikte oy istediğimiz bir partinin büyükşehir belediye adayının bu suçlayıcı ve kabul edilemez tavrı bizleri üzmüştür.

Elbette siyasette yarış ve eleştiri vardır ve buna en büyük saygıyı da biz CHP’liler göstermekteyiz. Ancak, söz konusu İzmir olunca herkesin biraz daha düşünerek konuşması gerekir. Sayın Özlale’nin yıllarca birileri tarafından Sayın Tunç Soyer’e ve tüm belediye başkanlarımıza uygulanan ve asla İzmir’de karşılığı olmayan “çamur at izi kalsın” politikası izlemeyeceğini umuyor, kendisini ve partisini adaylığı sebebiyle bir kez daha kutluyorum.”