DOLAR 32,9013 % 0.23
EURO 35,3479 % 0.55
STERLIN 41,8048 % 0.5
FRANG 36,8316 % 0.31
ALTIN 2.465,29 % 0,60
BITCOIN 61.200,01 -4.556
The Galleria Bornova
N Haber Admin
N Haber Admin TÜM YAZILARI

Akşener startı verdi, İzmir için o ismi söyledi!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Akşener startı verdi, İzmir için o ismi söyledi!

Meral Akşener, Fatih Altaylı’nın YouTube kanalına konuk oldu. Yaklaşan yerel seçimlere dair kritik açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Meral Akşener, yaklaşan yerel seçimlerde 81 ilde aday çıkaracaklarını söyledi. Akşener, Ümit Özlale’nin İzmir adayı olacağını ima etti: “İzmir’de CHP ceketini assa seçilir diye bir kanaat var. Ümit Özlale şu an itibariyle çalışıyor.”

81 İLDE AYRI GİRECEKLER

“Biz her yerde ayrı gireceğiz. İstanbul ve Ankara dahil. Ben bunu GİK’e getireceğim” diyen Akşener, İzmir adaylarının da Ümit Özlale olabileceğini açıkladı.

Gazeteci Fatih Altaylı’nın YouTube programına katılan Akşener, “İstanbul ve Ankara’nın eski ortağınızın partisi tarafından kaybedileceğini göze alıyor musunuz?” sorusuna yanıtında şu ifadeleri kullandı:

“Hepsini alıyoruz. Belki bizimki seçilecek. Öyle adaylar çıkaracağız ki… İzmir’de CHP ceketini assa seçilir diye bir kanaat var. Ümit Özlale şu an itibariyle çalışıyor. “Ben adayım” dedi. 81 ilde aday çıkaracağız. Ama küçücük ilçelerde öyle şeyler olur ki teşkilatlar kendi aralarında işbirliği yapıyorlar. Onlar yapılabilir.

Akşener şunları söyledi:

“Biz bu partiyi CHP’nin adaylarını seçtirmek için kurmadık. Biz bundan sonra bu ittifak sistemi içinde yer almamaya kararlıyız.”

Arkadaşlarımız diyor ki biz her yerde ayrı gireceğiz. İstanbul ve Ankara da dahil. Ben de katılıyorum buna. 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için Ümit Özlale ile çalışıyoruz. Kendisi de aday olduğunu biliyor” dedi.