DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.160,00 -0.14
The Galleria Bornova
N Haber Admin
N Haber Admin TÜM YAZILARI

AK Partili Keseli, belediye başkanlığı için yola çıkıyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
AK Partili Keseli, belediye başkanlığı için yola çıkıyor

Yaklaşık 3 yıl boyunca AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanlığı görevini üstlenen ve bu süre zarfında Cumhuriyet’ten Donanmacı’ya, İnönü’den Örnekköy’e Karşıyaka’da sokak sokak siyaset yapan Didem Dereboylu Keseli, geçtiğimiz hafta görevinden istifa etmesinin ardından, belediye başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

Karşıyaka’da yıllardır hizmet üretilemediğini vurgulayan Keseli, “Karşıyaka’mızda gerek Karşıyaka Belediyesi, gerekse de İzmir Büyükşehir Belediyesi adeta ilçeyi ve ilçe halkını yok saymaktadır. Oyalama siyaseti, yuvarlak cevaplar ve mağdur edebiyatı arasında Karşıyaka bugün esas mağdur olan konumundadır. Türkiye’de 100 yaşını deviren çok az kulüpten biri olan Karşıyaka Spor Kulübü, Cumhuriyet Halk Partisi’nin siyasi kaprisleri ve iş bilmezliği nedeniyle bir stada bile sahip olamamıştır. İlçemizin en güzel noktalarından biri olan Mavişehir’de vatandaşlarımız yıllardır bitmeyen bir inşaat izlemek zorunda bırakılmıştır. Belediyemiz her hafta basında grev, eylem ve gerilimle gündeme gelmektedir. Karşıyaka’nın sahiliyle, arka mahalleleri arasındaki farkı azaltmayı vadedenler, arka mahalleleri güzelleştirmek yerine, sahili köhneleştirmiştir. Karşıyaka Çarşı’mızda bulunan ve rızkını çıkarmaya çalışan engelli kardeşlerimiz, ‘Çarşı düzenlemesi’ adı altında yok sayılmış ve buradan ne yazık ki kendini halkçı görenler tarafından kovulmuştur. Karşıyaka Belediyesi adeta yapboz belediyeciliğine dönüştürülmüş, dün alınan karar ertesi gün iptal edilmiş, plansızlık ne yazık ki yönetimin en büyük zaafı olmuştur.” dedi.

TUGAY’A BATTI ÇIKTI SORUSU

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın sözlerini hatırlatan Keseli, “Göreve geldiklerinde çarşı girişine battı çıktı yapacaklarını söyleyenler, trafik sıkıntısını çözeceklerini söyleyenler bırakın büyük hizmetleri yapmayı, sokaktaki çukurlara zamanında yama yapmaktan dahi acizdir. Cemil Bey, battı çıktı vaadiniz ne oldu? Belediyenin yaklaşık 11 birinini doğrudan kendine bağlayan Başkan Cemil Tugay, Karşıyaka’yı çözümsüzlüğün, bürokratik yavaşlığın merkezi haline getirmiştir. Pandemiyi bahane eden CHP belediyeciliği, tüm hizmetsizliğinin faturasını küresel salgına yıkmaya çalışırken, AK Parti’miz tarafından yönetilen belediyelerde açılışlar ve temel atmalar adeta rutin bir hizmet haline gelmiştir.” dedi.

“ANNE ELİ DEĞMESİNİN VAKTİ GELDİ”

Karşıyakalılara seslenen Keseli, “Kıymetli hemşehrilerim; 3 yıllık ilçe başkanlığım döneminde yönetimimizdeki arkadaşlarımla birlikte ilçemizin her mahallesinde sayısız sokağımızı gezdik. Bu süreç boyunca eksiklikleri gözlemleyerek üstüne çalışma fırsatı bulduk. Artık Karşıyaka’ya bir kadın elinin değmesinin, bir anne elinin değmesinin vakti geldi de geçiyor bile. Partimiz beni de aday gösterse, bir başka arkadaşımızı da aday gösterse, vereceğimiz emek ortaktır. Stat hayalimizin gerçekleşmesi için, battı çıktımızın yapılması için, belediyemizin grevle değil başarılarla anılması için, belediye çalışanlarımızın, esnafımızın, ev hanımlarımızın, her yaştan vatandaşımızın huzur ve refahı için, gelin bu seçimde AK belediyecilikte buluşalım. Gelin Atatürk’ü kendine kalkan edinip, belediye restoranına HDP logosunun ikizini asanlarla değil, ülkemizin milli değerlerinin gerçek emanetçileriyle yeni bir sayfa açalım.” dedi.

Keseli ayrıca kendisiyle birlikte AK Parti’den aday adayı olacak tüm isimlere de başarılar diledi.