DOLAR 32,9298 % 0.08
EURO 35,3217 % -0.16
STERLIN 41,8340 % 0.1
FRANG 36,8029 % -0.13
ALTIN 2.454,34 % -0,62
BITCOIN 61.990,00 5.569
The Galleria Bornova
N Haber Admin
N Haber Admin TÜM YAZILARI

31 ilde ‘Kafes’ operasyonu!

Yayınlanma Tarihi : Google News
31 ilde ‘Kafes’ operasyonu!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, organize suç örgütleri ve bu örgütlere silah temin eden örgütlere yönelik 31 ilde “Kafes” adı verilen eş zamanlı operasyon düzenlendiğini, sosyal medya hesabından duyurdu. Yerlikaya, operasyonlarda, 307 kişinin gözaltına alındığını, 15’i organize suç örgütü ve bu örgütlere silah temini sağlayan 24 suç örgütü olmak üzere 39 organize suç örgütünün çökertildiğini bildirdi.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabı X’ten yaptığı açıklamada operasyonun detaylarına ilişkin şu bilgileri paylaştı:

“Emniyet Genel Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığımız koordinesinde, İl Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüklerimizce, Adana’da Bora Toprak organize suç örgütü, Antalya’da Hüseyin Şamil Şahin organize suç örgütü, Samsun’da Eyüp Atmaca organize suç örgütü, Zonguldak’ta Alihan Keleş organize suç örgütü ve Barış Taşdemir organize suç örgütü, Bursa’da Ali Kevser Can organize suç örgütü, Eskişehir’de Ahmet Yalım organize suç örgütü, Gaziantep’te Burhan Çapan organize suç örgütü, İstanbul’da Mehmet Basetemür organize suç örgütü, İzmir’de Ahmet Aktaş organize suç örgütü, Muğla’da Ömer Kamil Sütlü organize suç örgütü, Giresun’da Baki Ay organize suç örgütü, Tekirdağ’da Resul Ağyürek isimli şahsın yönlendirdiği nitelikli yağma faaliyetleri gösteren suç grubu, Çanakkale’de Kadir Yeşil isimli şahsın yönlendirdiği nitelikli yağma faaliyetleri gösteren suç grubu ile Afyon’da Ahmet Başyiğit isimli şahsın yönlendirdiği nitelikli yağma faaliyetleri gösterenlere yönelik eş zamanlı ‘Kafes’ operasyonu gerçekleşti.

39 ORGANİZE SUÇ YAPISI ÇÖKERTİLDİ

1️5️ organize suç örgütü, bu suç örgütlerine silah ve elverişli malzeme temini sağlayan 2️4️ farklı suç grubu ile birlikte toplam 3️9️ organize suç yapısı çökertildi. Operasyonlarda 3️0️7️ şüpheli şahıs yakalandı.

Operasyonlar kapsamında, 161 tabanca, 164 av tüfeği, 2 uzun namlulu silah ile çok sayıda mühimmat, muhtelif miktarda uyuşturucu ve çek/senet ele geçirildi.

“NEFES ALDIRMAYACAĞIZ, ŞAFAK SÖKERKEN DE GÜN BATARKEN DE HER AN ENSELERİNDEYİZ”

Operasyonları gerçekleştiren polislerimizi tebrik ediyorum. Aziz milleti̇mi̇z müsterih olsun. Hangi̇ büyüklükte olursa olsun halkımızın huzurunu kaçıran organize suç örgütlerine, çetelere nefes aldırmayacağız, şafak sökerken de gün batarken de her an enseleri̇ndeyiz.”

Bu arada, İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan bilgilendirmede de Bakan Yerlikaya’nın operasyonu anlık olarak takip ettiği ve yönlendirdiği belirtildi. (ANKA)